راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپ

راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپ

تولید محتوا  با استفاده از میکروفن های یقه ای :

 

دغدغه ی این روزهای تولید کنندگان محتوا ،انتخاب میکروفن مناسب و سازگار با تجهیزات هوشمند نظیر موبایل و تبلت و کامپیوتر و .. است. از این رو کادر مهندسی پیشتازان صدای نقش جهان برای شناخت و رفع مشکل ، مطالب فوق را در اختیار شما کاربر محترم قرار داده است. لطفا در انتشارمطالب به حقوق مادی و معنوی این اثر و منبع آن احترام بگذارید.

تعدد دستگاه های ضبط کننده صدا و نوع آنها اکثر مصرف کنندگان را دچار سردرگمی کرده است تا جایی که کیفیت و اطلاعات فنی میکروفن ها از امپدانس و دامنه فرکانسی تا گستره داینامیکی و الگوی قطبی از جایگاه اول انتخاب یک میکروفن تخصصی تنزل  پیدا کرده و اولویت مصرف کنندگان سازگار بودن میکروفن و کانکتور ها با تجهیزات ضبط کننده است .در ادامه راه حل ارتباط میکروفن ها را با  انواع تجهیزات و دستگاه ها شرح می دهیم .

 

موبایل و تبلت ( اسمارت فون ها):

اکثر اسمارت فون ها مجهز به درگاه 3.5 میلی متری هستند. این درگاه ، دارای چهار قسمت اتصال است  که به ترتیب صدای هدفون/ left صدای هدفون/ right گراند یا منفی / و صدای میکروفن می باشد. برای اتصال صحیح میکروفن به موبایل ، یا باید ازمیکروفن های دارای کانکتور سه خطی (تصویر شماره یک) استفاده کرد و یا با استفاده از تبدیل های تفکیک کننده پورت هدفون, (تصویر شماره دو) میکروفن را به درگاه علامت گذاری شده  بر روی تبدیل متصل کرد. فراموش نکنید که در این نوع اتصال ،اگر میکروفن شما دارای فیش 3.5 میلی متری مونو (تصویر شماره سه) باشد اتصال صحیح صورت نمیگیرد و الزاما برای استفاده از این روش باید فیش مونو میکروفن را به فیش استریو (تصویر شماره چهار) تبدیل کرد و تنها پایه کوتاه و پایه بلند آن را به سیم لحیم کرد و از پایه متوسط در فیش استریو فاکتور گرفت.

میکروفن مناسب شما در مجموعه ما قابل تهیه می باشد ، لطفا کلیک بفرمایید.

 

راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپ

راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپلپتاپ های دارای یک درگاه ورودی و خروجی:

در این لپتاپ ها فرایندی دقیقا مطابق اسمارت فون ها وجود دارد و باید تغییرات را مطابق توضیح ، ایجاد کرد.

فراموش نکنید اگر شما میکروفن اکسترنال خود را به سیستم کامپیوتر یا لپتاپ خود معرفی نکنید , سیستم شما به صورت پیش فرض آن را هندزفری تشخیص می دهد و ارتباط صحیحی صورت نمی گیرد و حاصل آن صدای نا مفهوم , کم یا زیاد شدن صدا به صورت لحظه ای همراه با نویز خواهد بود.

میکروفن مناسب شما در مجموعه ما قابل تهیه می باشد ، لطفا کلیک بفرمایید.

پیشنهاد ویژه :یک میکروفن کاندنسر می تواند دغدغه همیشه شما را با یک ضبط فوق العاده مرتفع کند .

 

به مسیر تنظیمات زیر رفته و تغییرات را ایجاد کنید:

بر روی علامت اسپیکر در نوارtaskbar  کلیک راست کرده و گزینه recording devices را انتخاب کنید .در پنجره جدید تصویر یک میکروفن با یک تیک سبز رنگ نمایش داده میشود . آن را کلیک کنید و به پایین پنجره رفته و گزینه configure را انتخاب کنید.در پنجره جدید گزینه Setup microphone را انتخاب کرده ، وارد صفحه جدید می شوید ،  گزینه other را انتخاب کنید و سپس در میکروفن صحبت کرده ،ارتعاشات صوتی حاصل از صحبت کردن شما در صفحه نمایش داده می شود .  مراحل را با کلید next پیش ببرید finish را انتخاب کنید. اکنون پنجره را ببندید و براحتی اقدام به ضبط صدا کنید.

کامپیوتر و لپتاپ های دارای دو درگاه ورودی و خروجی :

انواع میکروفن ها را می توان به این تجهیزات متصل کرد , البته لازم است در صورتی که فیش میکروفن 3.5 میلی متری نیست ، با یک تبدیل بزرگ به کوچک (تصویر شماره پنج) به 3.5 میلی متری تبدیل کرد , فراموش نکنید اگر شما میکروفن اکسترنال خود را به سیستم کامپیوتر یا لپتاپ خود معرفی نکنید , سیستم شما به صورت پیش فرض ان را هندزفری تشخیص می دهد و ارتباط صحیحی صورت نمی گیرد و حاصل آن صدای نا مفهوم , کم یا زیاد شدن صدا به صورت لحظه ای همراه با نویز خواهد بود.

میکروفن مناسب شما در مجموعه ما قابل تهیه می باشد ، لطفا کلیک بفرمایید.

پیشنهاد ویژه :یک میکروفن رومیزی می تواند دغدغه همیشه شما را با یک ضبط فوق العاده مرتفع کند .

 

راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپ

به مسیر تنظیمات زیر رفته و تغییرات را ایجاد کنید: 

بر روی علامت اسپیکر در نوارtaskbar  کلیک راست کرده و گزینه recording devices را انتخاب کنید .در پنجره جدید تصویر یک میکروفن با یک تیک سبز رنگ نمایش داده میشود . آن را کلیک کنید و به پایین پنجره رفته و گزینه configure را انتخاب کنید.در پنجره جدید گزینه Setup microphone را انتخاب کرده ، وارد صفحه جدید می شوید ،  گزینه other را انتخاب کنید و سپس در میکروفن صحبت کرده ، ارتعاشات صوتی حاصل از صحبت کردن شما در صفحه نمایش داده می شود .  مراحل را با کلید next پیش ببرید finish را انتخاب کنید. اکنون پنجره را ببندید و براحتی اقدام به ضبط صدا کنید.

 

رکوردرهای جانبی:

این تجهیزات نیز از درگاه 3.5 یا mini trs و یا xlr و یا 6.35  یا  trs (تصویر شماره شش)بهره می گیرند . تنوع مارک ها قطعیت را از بین می برد . اما هر میکروفنی امکان اتصال به این تجهیزات را دارد .

راه حل اتصال میکروفن به موبایل و لپتاپدوربین های تصویربرداری:

این تجهیزات ،انواع میکروفن ها را ساپورت می کنند , میکروفن داینامیک یا یقه ای , گان یا ..

نکته : اگر میکروفن فاقد منبع تغذیه باشد ویا به صورت پیش فرض و براحتی به دوربین کانکت نشود ، باید به منو دستگاه رفته و گزینه میکروفن خارجی را با روشن کردن منبع تغذیه 12 الی 48 ولت داخلی فعال کنید تا انرژی مورد نیاز میکروفن تامین شود.

میکروفن مناسب شما در مجموعه ما قابل تهیه می باشد ، لطفا کلیک بفرمایید.

 

مطالب فوق تماما در گروه فنی مهندسی شرکت پیشتاازان صدای نقش جهان وارد کننده رسمی برند soundco ایجاد شده است و کلیه حقوق مطالب آموزشی این درگاه متعلق به مالکیت حقیقی آن می باشد.

 

با تقدیم احترام

مدیریت

نظرات (1)

mandegar

سلام.واقعا ممنون هم بابت مقاله بسیار مفیدتون و هم پشتیبانی تلفنیتون.ای کاش تمام فروشگاه های اینترنتی با این قدرت از جنسی که میفروختن پشتیبانی میکردن.